ODA BAŞKANININ MESAJI

Hüseyin SOYKAN

Oda Başkanı

Değerli Üyelerimiz, Saygıdeğer Meslektaşlarım;

              15-16 Haziran 2019 tarihlerinde 24. Olağan Genel Kurul ve ardından seçimlerimizi Çanakkale Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası’na  yakışır bir seviye ve olgunlukta gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu genel Kurulun asıl kazananı odamız ve mesleğimiz olmuştur.  Bizler bu seçimlerin bir bayrak yarışı olduğuna inanıyoruz. Bu bayrağı taşıma onur ve sorumluluğu bugün için bizlerdedir. Genel Kurulumuza ve seçimlerimize katılarak demokratik ve hür iradelerini ortaya koyarak bu onuru ve sorumluğu bizlere veren  tüm meslektaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyorum.

             Çanakkale SMMM Odası olarak 30 yıl önce başlayan bu yolculuğumuz tüm hızıyla devam ediyor. Bugün yıllar önce kurulmuş hayalleri gerçekleştirebilmiş olmanın sevincini hep birlikte yaşarken, “Daha yapacak çok işimiz var.” diyor, önümüze yeni hedefler koyarken; geçmişten güç alarak tıpkı yıllar önce olduğu gibi büyük bir heyecan duyuyoruz.

              Artık sorumluluğumuz eskisinden çok daha büyük, çok daha fazla. Birbirimize güvenip, omuz omuza vererek çalıştığımızda, doğruluktan ayrılmadığımızda başarılı olacağımızı defalarca   kanıtladık. Zaman içinde edindiğimiz tecrübelerden beslenen bir yönetim anlayışı içerisinde , ana prensiplerimiz  olan eşitlik, şeffaflık dürüstlük ve adalet ilkelerimizden asla  taviz vermeden karşılaştığımız olayları kişiselleştirmeden ,  daha çok çalışarak yürümeye, sorgulamaya, ve değiştirmeye devam edeceğiz.

              Kurumlarda kişiler ve unvanlar gelir geçer. Asıl önemli olan o kurumların sürdürülebilir olmasıdır. Bu yeni dönemde oluşturduğumuz  heyecanlı, dinamik, çalışkan, tecrübeli ve ilkeli genç kadromuz ile koymuş olduğumuz hedeflere, özverili çalışmalarımızla ve sizlerin desteği ile kolayca ulaşacağımıza inanıyoruz. Mesleğimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkacağız. Ortak akılla beslenen bir yönetim anlayışı içerisinde  yapılacak olan  çalışmalarımıza sağlayacağınız  değerli  katkı ve  önerileriniz  mesleğimize, bizlere  ve geleceğimize   ışık tutacak, yolumuzu aydınlatacaktır.

              Bu duygu ve düşüncelerle,  öncelikle ebediyete uğurladığımız tüm meslektaşlarımızı saygı ve rahmetle  anıyor, Odamızın bu günlere gelmesinde emeği geçen, başta Müteşebbis Heyet olmak üzere tüm geçmiş dönem Oda Başkanlarımıza ,geçmiş dönemlerde odamız kurullarında görev yapan  tüm  meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyor, yeni seçilen ve kurullarda yer alan tüm ekip arkadaşlarım adına  yeni dönemin tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

              Sevgi ve saygılarımla;

               Hüseyin SOYKAN

                       Başkan